Sayfalar

buzzboost

30 Eylül 2013 Pazartesi

Birlikten Kuvvet DogarBirlikten Kuvvet Dogar

bu, insanları "yalnız" olmamaya şartlandıran, beraberliği öğütleyen "barışçıl" bir atasözü, ayrıca "el ele verirsek bu vatanı cennet yaparıs" niyetli de bir söylemdir. tek kişinin yapamayacağı bir işi, pek kişinin çok bi rahat yapabileceğini de anlatmak ister böylece, akıllarda yer etmeli "taşı kaldıramıyorum, kayayı dewüremiyorum" diye kendini yemeyip, derhal birlik olmaya çalışılmalıdır...

BİRLİK BERABERLİK

Çağdaş Medeniyetler düzeyine çıkmanın, hatta geçme yolunun ancak ve ancak bilgiden, ilimden ve fenden geçtiği gerçeği ile, yeni bölümlerin, Vadimize konuşlanması, kurulması bizim için çok ciddi bir seferberliktir.
Siyasilerimiz, Millet Vekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Parti Başkanlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimiz, Esnaf Odalarımız, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere İlçe ve Köy Derneklerimiz hep birlikte iş başına!.
Suşehri ve Suşehri'li de, geçtiğimiz bu zaman diliminde, çekilmiş nüfusa panzehir mi denir, alternatif mi denir, ilaç olan Üniversitenin anlam ve önemini kavramış, bir üniversite şehri olma yönünde, her geçen gün, daha da mükemmele doğru gitmiştir. Üniversite Şehri olma onuruna ve gururuna fazlasıyla layıktır geç bile kalmıştır. Milletvekilimiz Sayın Selami Uzun'un Üniversite hususundaki özel girişimi de başka bir takdir konumuzdur. Üniversitenin çok ciddi bir alt yapısı olan ve bu uğurda eksikliği hissedilen Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurtları için müteşebbislerimize vaziyetten vazife doğmuş ve var güçleri ile adeta yarışırcasına gayret göstermişler ve göstermektedirler. Kabası bitmiş, bir türlü tamamlanamayan, çirkinlik abidesi, oteli satın alarak modern öğrenci yurduna çevirme gayretleri olan Emektar ve Duayen Hemşehrilerimiz Neşet Yıldız'ı, İsmail Karabiber'i, İrfan Göz'ü, İdris Kaya'yı, Alim Araçoğlu'nu, Muzaffer Gökdağ'ı ve Hasan Ekinci'yi kutlamadan geçemeyeceğiz. Modern öğrenci yurdu ve diğerleri çok kısa zamanda Vadimize ve İnsanımıza yakışır nezihlikte ve güzellikte hayata geçecektir.
Suşehri'nin Coğrafyası ve Jeopolitiği, geleceğin eyaleti Suşehri'ni, istese de istemese de yukarılara layık olduğu yükseklere çıkarma işaretleri ile doludur. Bizlere, bu kuşağa düşen vazife, biraz daha kırmaşmak, Mete Hanın dediği gibi titreyip kendine gelmek, nerede ve niye var? varlık gayesini bilmek, uyuşukluğu ve uyumayı, hele hele ayakta uymayı mezara saklamak, ilgilenmek, bilgilenmek ve Suşehri tabiri ile çulun bir pöçüğünden tutmaktır. Diyoruz ki; Suşehri Güzeldir, Güzel Şeylere ve Güzelliklere layıktır. Bu Güzellikler de bizler tarafından bizlerin gayreti ile, bizlerin eli ile gelecektir. Şu da bilinmeli ki hiç kimse güzel olan şeyini eskise dahi çöpe bile atmaz. Yatan Milletin ayağa kalkmış devleti olamayacağı gibi uyuşuk Suşehri'lilerin de Ümran ve Bayındır Suşehri'leri olamaz.
Bu Yüksek Okulların Sivas'ın Vadi ilçeleri olan Suşehri, Akıncılar, Gölova ve Koyulhisar'a kaydırılarak Vadimizde konuşlanması hususunda Suşehri'liler adına elimizden gelen tüm gayretin, tüm desteğin, coşku ve heyecanın eksilmeden verileceğini ve verilmesi gerekliliğini, halkın müşterek sesi gazeteniz BİZİM VADİ olarak teklif, talep ve taahhüt ediyoruz.
Yiğitler neye talip iseler bahaları, bedelleri ve değerleri odur. Hiç de zor değil yeter ki ne yapılması gerekliliği ve önemi zihinlerde yer etsin. Vahit Bozatlı abimizin zihnine yer eden Cumhuriyet Üniversitemiz hayat bulmuş, gelişmiş, büyümüş şu anda koca bir çınar gibi, dal ve budakları ile yöreyi kavramış, nice genç dimağlar yetiştirmiş ilim, irfan, hayat ve can fışkırmaya devam etmektedir. Ve tekrar diyoruz "Başkalarının ne ettikleri değil biz güç birliği yaparsak neler neler başarabiliriz" o önemli.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder